Proje & Mühendislik

             Projelendirilmesinden anahtar teslimine çelik ve imalat işleri Projelendirme Anahtar Teslim Danışmanlık Bilir Kişilik Hizmetleri ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJE Çelik Konstrüksiyon Projeleri üreten şirketimiz her tip yapı işleri için statik hesap, statik proje, çizim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Aşağıda belirtilen alanlardaki inşaat yatırımlarınız için anahtar teslim çelik yapım hizmeti vermekteyiz. Endüstriyel […]

          

  Projelendirilmesinden anahtar teslimine çelik ve imalat işleri

  • Projelendirme
  • Anahtar Teslim
  • Danışmanlık
  • Bilir Kişilik Hizmetleri

ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJE

Çelik Konstrüksiyon Projeleri üreten şirketimiz her tip yapı işleri için statik hesap, statik proje, çizim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Aşağıda belirtilen alanlardaki inşaat yatırımlarınız için anahtar teslim çelik yapım hizmeti vermekteyiz.

Statik proje, yapı üzerinde bulunan tüm yapı elemanların hesaplanması olarak tanımlanabilir. Mimari projeye uygun olarak, ölçekleri yapı büyüklüğüne göre hazırlanan statik proje, yapının projelendirilmesinde en önemli aşamadır.

Yapının mimari projesine uygun bir taşıyıcı sistem belirlenir, statik hesaplamalar sonucunda alternatiflerin incelenmesi ile en uygun olan sisteme karar verilir.

Taşıyıcı sistem belirlendikten sonra yapı analizi yapılır. Yapıya etki eden özel yükler ve şartnamece belirlenmiş olan servis yükleri de dikkate alınır. Ayrıca deprem, kar yükleri, rüzgar gibi ekstra yükler hesaba katılarak statik hesaplar yapılır. Statik hesaplama ile kullanılacak çelik profiller belirlenir. Yapı elemanlarının nasıl birleşeceği, kaynak, bulon vida ve perçin hesapları da yapılır. Bu hesaplamaları gösteren statik çizimler paftalara işlenir. Yapının genel görünümü, plan ve kesitleri, birleşim noktalarının tipik ve detay paftaları çizilir. Çelik yapı proje çizimleri tamamlandıktan sonra isteğe göre çelik konstrüksiyon imalat projeleri hazırlanabilir.